Wygodny i funkcjonalny, taki fotel barberski powinien się znaleźć w każdym salonie. Odpowiednio dopasowany model nie tylko zrobi dobre wrażenie na Klientach, ale również zapewni im komfort podczas wizyty i sprawi, że będą chcieli umówić się na kolejną. Jeśli planujesz zakup nowego wyposażenia, koniecznie sprawdź na co zwrócić uwagę, tak aby wybrać najlepsze meble. Pamiętaj, żeby nie kierować się ceną, a decyzję podjąć dopiero po dokładnie przeprowadzonym researchu. Poniżej znajdziesz kilka cennych rad.

Co musisz wiedzieć, zanim kupisz fotel barberski?

Wygodny i funkcjonalny, taki fotel barberski powinien się znaleźć w każdy salonie. Odpowiednio dopasowany model nie tylko zrobi dobre wrażenie na Klientach, ale również zapewni im komfort podczas wizyty i sprawi, że będą chcieli umówić się na kolejną. Jeśli planujesz zakup nowego wyposażenia, koniecznie sprawdź na co zwrócić uwagę, tak aby wybrać najlepsze meble. Pamiętaj, żeby nie kierować się ceną, a decyzję podjąć dopiero po dokładnie przeprowadzonym researchu. Poniżej znajdziesz kilka cennych rad.

Fotel barberski musi mieć:

  • Możliwość regulacji wysokości siedziska, dzięki temu dopasujesz go do wzrostu Klienta i zapewnisz sobie dobrą widoczność podczas strzyżenia.
  • Możliwość zmiany nachylenia zarówno zagłówka, jak i podnóżka - jest to niezbędne przy regulacji długości brody oraz ogólnej pielęgnacji Klienta.
  • Stabilną podstawę oraz dużą wytrzymałość, tak aby mogli siadać na nim Klienci o różnej wadze, a przy tym mogli czuć się komfortowo.
  • Posiadać udogodnienia w postaci podłokietników, miękkiego zagłówka i siedziska o odpowiedniej głębokości, które znacznie poprawią komfort.

Stylowy fotel barberski – o czym pamiętać?

Wiedząc już w co musi zostać wyposażony funkcjonalny fotel barberski, zwróć uwagę również na jego wygląd zewnętrzny. Najlepiej, jeśli będzie on pasował do reszty wyposażenia - w ten sposób stworzysz spójne wnętrze, które z pewnością przypadnie do gustu Klientom. Zwróć uwagę również na obicie – powinno być solidne, najlepiej wykonane ze skóry. Materiał ten jest trwały, doskonale się prezentuje i co najważniejsze, będzie Ci służył przez wiele lat. Natomiast obicie, warto wybrać w ciemnym kolorze, ponieważ nada wnętrzu męskiego charakteru, ale również w razie czego łatwo usuniesz z niego zabrudzenia.

Jeśli chcesz, aby wyposażenie w Twoim salonie doskonale się prezentowało i służyło przez długi czas, pamiętaj o odpowiedniej konserwacji, a także o regularnym czyszczeniu. W ten sposób ochronisz je przed intensywną eksploatacją. Natomiast Klientów przyciągniesz miłą atmosferą i profesjonalnie wykonanym strzyżeniem brody.

wstecz