Jeśli chcesz, aby Twój salon fryzjerski kojarzył się z profesjonalnymi usługami, a także komfortem, musisz zwrócić szczególną uwagę na fotele, które mają się w nim znaleźć. Mimo tego, że na rynku dostępnych jest wiele różnorodnych modeli wybór, wbrew pozorom nie jest wcale taki prosty. Jeśli nie wiesz na jaki się zdecydować koniecznie przeczytaj nasz artykuł!

Wiele zabiegów fryzjerskich, szczególnie tych dla kobiet zajmuje sporo czasu, dlatego tak ważne jest, aby fotele znajdujące się w salonie - zarówno te przy myjniach, jak i te na których później obcina się włosy i układa fryzurę, były wygodne. Jednocześnie należy pamiętać, aby wybrać model, który zapewni również ergonomię pracy fryzjerowi.


Na co zwrócić uwagę wybierając fotel?

Istnieje kilka elementów, na które należy zwrócić uwagę, jednym z nich, który jest bardzo ważny, zwłaszcza dla pracowników salonów, jest pompa hydrauliczna. To właśnie ona umożliwia płynną regulację wysokości siedziska, również wtedy, gdy siedzi na nim klient. Takie rozwiązanie sprawia, że w dowolnej chwili możesz dostosować wysokość mebla do swoich potrzeb i jeszcze precyzyjniej wykonać farbowanie lub strzyżenie.

 

Styl i obicie

Warto wybrać fotel pokryty skórą ekologiczną, ponieważ w razie potrzeby w szybki i prosty sposób usuniesz zabrudzenia, a także zdezynfekujesz go przed przyjściem kolejnego klienta. Tego typu pokrycie jest wodo- i plamoodporne, dzięki czemu nie musisz martwić się, że mokre włosy lub farba je zniszczą. W sklepie internetowym Italpro.pl znajdziesz wiele modeli w różnych wzorach i kolorach, które bez trudu dopasujesz do swojego salonu.

 

Wielkość i możliwość regulacji

Mimo tego, że większy fotel zazwyczaj wydaje się bardziej wygodny, nie zawsze będzie lepszy. Wszystko zależy od wielkości salonu, w którym ma się znaleźć. Jeśli wybierzesz zbyt duży model do małego pomieszczenia sprawisz, że wnętrze optycznie się zmniejszy, a także utrudnisz pracę fryzjerom. Dobry fotel powinien posiadać także funkcję regulacji wysokości, zagłówka oraz podnóżka, ponieważ znacznie zwiększą one ergonomię pracy.

Jeśli szukasz sprawdzonych modeli w atrakcyjnych cenach, to zajrzyj na italpro.pl z takimi fotelami Twój salon fryzjerski przyciągnie jeszcze większą liczbę klientów!