Znajduje się w każdym salonie i stanowi podstawowy element wyposażenia. Nie ma w tym nic dziwnego, ponieważ fotel kosmetyczny ma ogromny wpływ na wygodę Klientów ale także sam wygląd gabinetu. Wybór najlepszego modelu nie jest wcale taki łatwy, głównie dlatego, że musi być on odpowiednio dopasowany do wykonywania różnego rodzaju zabiegów...

Znajduje się w każdym salonie i stanowi podstawowy element wyposażenia. Nie ma w tym nic dziwnego, ponieważ fotel kosmetyczny ma ogromny wpływ na wygodę Klientów ale także sam wygląd gabinetu. Wybór najlepszego modelu nie jest wcale taki łatwy, głównie dlatego, że musi być on odpowiednio dopasowany do wykonywania różnego rodzaju zabiegów, takich jak – pedicure, makijaż, depilacja i wielu innych. Sprawdź na co warto zwrócić uwagę przed zakupem.

Fotel kosmetyczny powinien przede wszystkim posiadać

1. Funkcję regulacji: która pozwoli ustawić go tak, aby zapewnić Klientce wygodę, a kosmetyczce łatwy dostęp do pielęgnowanego obszaru.

2. Zdejmowane podłokietniki i podnóżki, pełniące kluczową rolę, jeśli chodzi o komfort, ale także znacznie zwiększające możliwości w zakresie realizacji różnorodnych zabiegów, np. pedicuru itp.

3. Praktyczne obicie: najlepiej wykonane ze skóry lub jej imitacji, które będzie można łatwo czyścić i dezynfekować. Warto wybrać model w ciemnym kolorze, ponieważ jasny w salonie kosmetycznym bardzo szybko się zabrudzi.


Na co jeszcze warto zwrócić uwagę wybierając fotel kosmetyczny?

Wszystko zależy od tego jakimi funduszami dysponujesz, jeśli Twój budżet jest ograniczony wybierz model z regulacją manualną lub hydrauliczną, natomiast jeśli masz trochę więcej środków warto postawić na fotel ze sterowaniem automatycznym. Mimo tego, że jest on najdroższy to najwygodniejszy w obsłudze - w prosty i szybki sposób, przy pomocy pilota podniesiesz oparcie i podnóżek, a w niektórych modelach obrócisz również siedzisko.

Pamiętaj, że omawiany mebel ma ogromne znaczenie również, jeśli chodzi o wygląd zewnętrzny. Dobrze, jeśli będzie on spójny z resztą wyposażania i wykonany w estetyczny sposób. Wbrew pozorom ma to ogromne znaczenie dla Klientek odwiedzających gabinet. Warto postawić na klasyczną elegancję i wybrać ten w czarnym kolorze lub mający odcień szarości. Zakup fotela kosmetycznego to inwestycja, która szybko się zwróci, dlatego wybierz model, który będzie trwały i będzie Ci służył przez długi czas.